Aptaujas definīcija: Kas jums jāzina

Ievads

Pasaulē, kas ir pārpildīta ar datiem, vienkārša aptauja bieži vien ir spēcīgs instruments, kas savieno neapstrādātus skaitļus un cilvēka pieredzi. Bet ko tieši mēs domājam, kad runājam par "aptauju"? Atbilde nav tik vienkārša, kā varētu domāt. Šis termins ir ar atšķirīgu nozīmi atkarībā no tā, vai esat analītiķis, biznesa stratēģis vai lietotāja pieredzes speciālists. Šajā rakstā mēs izanalizēsim apsekojuma definīciju no šiem trim unikālajiem aspektiem, lai piedāvātu jums visaptverošu izpratni.

Apsekojuma definīcija: Analītiskais leņķis

Ja esat uzvilcis datu zinātnieka cepuri, aptauja nav tikai jautājumu kopums, bet gan strukturēts datu iegūšanas mehānisms. Aptaujas sniedz kvantitatīvi izmērāmu informāciju, kas tiek izmantota statistikas modeļos, ļaujot uzņēmumiem iegūt noderīgu informāciju. Būtībā tās kalpo kā matemātisks modelis (t. i., vienkāršots veids, kā izprast sarežģītus aptaujas datus), kurā mainīgie ir jūsu jautājumi, bet izejas rezultāts ir augstas dimensijas atbilžu telpa. Taču atcerieties, ka jūsu "izejas" kvalitāte ir lielā mērā atkarīga no tā, cik labi definēti ir jūsu mainīgie. Jo ciešāk saskaņosiet savus aptaujas jautājumus ar objektīvajiem rādītājiem, kurus vēlaties izmērīt, jo vērtīgāka būs jūsu datu kopa.

apsekojuma datu krāsu joslu diagramma

Apsekojuma definīcija: Biznesa konteksts

Pārslēdziet pārnesumu, un tagad jūs esat uzņēmējs vai mārketinga speciālists. Jums aptauja ir nenovērtējams rīks lēmumu pieņemšanai. Tas ir kompass, ar kura palīdzību jūs orientējaties sarežģītajos tirgus ūdeņos. Labi izstrādāta aptauja var palīdzēt jums noteikt trūkumus jūsu produktu piedāvājumā, izprast klientu vēlmes un pat iegūt priekšstatu par to, kāda ir jūsu pozīcija salīdzinājumā ar konkurentiem. Taču rīkojieties uzmanīgi; slikta aptaujas struktūra var arī maldināt, liekot jums pieņemt lēmumus, pamatojoties uz neuzticamiem vai neobjektīviem datiem. Tāpēc katrs jautājums ir rūpīgi jāizstrādā, paturot prātā uzņēmējdarbības mērķi, kam tas ir paredzēts.

Apsekojuma definīcija: Lietotāju metrikas

Tagad paskatīsimies uz to caur lietotāja pieredzes dizainera vai produktu vadītāja prizmu. Jums aptauja ir dialogs - divvirzienu iela, kas atver saziņas kanālus starp uzņēmumu un lietotāju. Jūs neesat tikai datu vākšana; jūs veidojat attiecības. Šeit galvenā uzmanība tiek pievērsta kvalitatīvajiem rādītājiem, piemēram, lietotāju apmierinātībai, uztvertajam lietošanas vienkāršumam un vispārējai pieredzei. Šādas nemateriālās vērtības ir grūti izmērīt, izmantojot tikai kvantitatīvos rādītājus, tāpēc noder labi plānota aptauja. Taču brīdinām, ka jūsu lietotājiem ir ierobežots uzmanības laiks. Ja apsekojums būs pārāk garš vai sarežģīts, pastāv risks, ka lietotāji atteiksies no aptaujas vai arī "apsekojuma noguruma" dēļ netiks iegūti ticami rezultāti.

Secinājums

Neatkarīgi no tā, vai esat datu zinātnieks, biznesa stratēģis vai lietotāja pieredzes eksperts, ir būtiski izprast "aptauju" daudzpusīgo būtību. Tās nav tikai jautājumu kopums, bet gan daudzpusīgs datu vākšanas, uzņēmējdarbības stratēģijas un lietotāju iesaistīšanas rīks. Galvenais ir tiem pieiet ar skaidri definētu mērķi un skaidru izpratni par to, ko vēlaties sasniegt. Tikai tad jūs varēsiet pilnībā atraisīt apsekojumu potenciālu, ko tie var piedāvāt, vācot kvalitatīvus un praktiski izmantojamus datus.

Tāpēc nākamreiz, kad saskarsieties ar aptauju vai plānojat to izmantot, atcerieties, ka tā ir kas vairāk nekā tikai aptauja - tas ir spēcīgs instruments, kas, pareizi izmantots, var sniegt nenovērtējamu informāciju par dažādām jomām.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda