Apklausų psichologija: Gilus pasinėrimas į apibrėžimą ir taikymą

Įvadas: Kodėl apklausose svarbi psichologija

Sveiki, žmonės! Čia Sara. Įsivaizduokite, kad esate kokteilių vakarėlyje, prie jūsų prieina žmogus su planšete rankoje ir klausia: "Ei, ar galiu jums užduoti keletą klausimų?" Jūsų reakcija - smalsumas, susierzinimas ar net intriga - nėra atsitiktinė. Už to slypi daugybė psichologinių dalykų, kuriuos šiandien ir nagrinėsime.

Matote, apklausos yra tarsi mini socialiniai eksperimentai. Jų metu ne tik užduodami klausimai ir skaičiuojami atsakymai. Tai žmonių bendravimo, motyvacijos ir, svarbiausia, elgesio psichologijos tyrimai. Nesvarbu, ar esate verslininkas, tyrėjas, ar tiesiog mėgstate iššifruoti žmonių elgesį (juk visi mėgstame!), psichologinių jėgų supratimas gali iš esmės pakeisti jūsų požiūrį į apklausas. Pasilikite su mumis, nes paaiškinsime, kodėl psichologija svarbi tiek rengiant apklausas, tiek jas suprantant. 🧠 Taigi griebkite savo mėgstamą gėrimą - visai kaip kokteilių vakarėlyje - ir pradėkime!

smegenys, apsuptos apklausos elementų

Apklausos apibrėžtis

Atlikime formalumus, gerai? Taigi, kas yra apklausa? Jei galvojate, kad tai tik keletas klausimų duomenims rinkti, neklystate. Bet tai tas pats, kas sakyti, kad automobilis - tai tik keturi ratai ir variklis. kodėl ir kaip kelionės metu. Svetainėje psichologiniai terminai, apklausa - tai struktūruotas metodas, skirtas požiūriams, įsitikinimams ir nuomonėms įvertinti. Ji gali būti tokia paprasta, kaip paklausti draugo, kur jis norėtų eiti vakarieniauti, arba tokia sudėtinga, kaip kelių puslapių klientų pasitenkinimo apklausa. Nesvarbu, ar atliekate rinkos tyrimą, ar vertinate darbuotojų pasitenkinimą, pasirinktas apklausos tipas turėtų atitikti jūsų konkrečius tikslus.

Klausiate, kodėl svarbus psichologinis aspektas? Kiekviena įmonė nori įsitraukti į savo klientų mintis, ar ne? Žinojimas, kas sukelia teigiamą ar neigiamą reakciją, gali pakeisti žaidimą. Čia, "SurveyRock", integravome funkcijas, kurios leidžia išplėstinė apklausos logika ir realiuoju laiku teikiamos ataskaitos ir analizė, padedančios suprasti ne tik tai, ką žmonės kalba, bet ir kodėl jie gali tai sakyti. Galvokite apie tai kaip apie šeštąjį savo verslo pojūtį!

Psichologiniai įsitraukimo veiksniai

Gerai, pop viktorina: ar mieliau atsakytumėte į 50 klausimų apklausą, kurioje penkiais skirtingais būdais klausiama to paties dalyko, ar į glaustą 10 klausimų apklausą, kurioje atsižvelgiama į jūsų laiką ir smegenų erdvę? Žinau, tai neaišku. Prisimenate kokteilių vakarėlio scenarijų? Na, jei į jus kreiptųsi su 50 klausimų sąrašu, tikriausiai padėtumėte gėrimą ir nueitumėte. Štai kodėl apklausos ilgis ir sudėtingumas yra labai svarbūs. Taip pereiname prie psichologinių įsitraukimo veiksnių - kaip kognityviniai šališkumai ir principai gali nulemti jūsų sąveiką su apklausa.

Pirmiausia - "pasirinkimo paradoksas". Ar kada nors buvote restorane, kurio meniu sudaro 10 puslapių, ir jautėtės priblokšti? Tą pačią emociją gali sukelti ir apklausa, jei ji per ilga arba sudėtinga. Taip pat yra "aureolės efektas", kai vieno klausimo įspūdis gali paveikti jūsų atsakymus į kitus klausimus. Ar kada nors vienas klausimas jus taip suerzino, kad ėmėte nemėgti visos apklausos? Taip, tai ir yra aureolės efektas.

"SurveyRock" sukūrėme savo sąsają ir funkcijas, kad sumažintume šiuos šališkumus. Mūsų pažangi apklausos logika gali prisitaikyti prie naudotojo atsakymų, todėl apklausa primena pokalbį, o ne apklausą. Be to, mūsų intuityvi vartotojo sąsaja užtikrina, kad sutelksite dėmesį į tinkamų klausimų pateikimą patraukliausiu būdu, todėl jūsų apklausa taps ne tik duomenų rinkimo priemone, bet ir prasmingu dialogu su auditorija.

Klausimai ir kognityvinė apkrova

Pakalbėkime apie tai, ką visi žinome, bet apie ką retai kalbame: apie smegenų galią. Įsivaizduokite, kad jūsų smegenys yra tarsi išmanusis telefonas. Jūsų telefone veikia programėlės, gaunami pranešimai, o baterija veikia tik tiek, kiek reikia. Kuo sudėtingesnė užduotis, tuo daugiau "baterijos" ji išsikrauna. Tai iš esmės yra kognityvinė apkrova - kiek jūsų smegenys turi dirbti, kad atliktų užduotį.

Kai kalbama apie apklausas, kognityvinė apkrova yra svarbus dalykas. Užduodami pernelyg sudėtingus klausimus arba naudodami sudėtingą kalbą, respondentai gali pasijusti taip, tarsi spręstų galvosūkį, o ne atsakinėtų į apklausos klausimus. Neužilgo jie uždaro skirtuką, o jūs liekate galvoti, kur suklydote. Užuot klausę: "Kaip vertinate mūsų klientų aptarnavimo veiksmingumą?", mažą kognityvinį krūvį sukeliantis variantas būtų toks: "Ar buvote patenkinti mūsų klientų aptarnavimu?". Paprasta, tiesa?

Čia, "SurveyRock", mes orientuojamės į "mažos kognityvinės apkrovos" klausimus. Tai klausimai, kurie yra tokie paprasti, kad į juos atsakoma beveik savaime. Mūsų platforma padeda juos suformuluoti be jokių pastangų, nes turi tokias funkcijas kaip turinio patvirtinimas ir intuityvaus dizaino elementai. Pagalvokite apie tai, kaip apie patogią kėdę, kurioje respondentai gali atsisėsti, kai jie atsakinėja į jūsų klausimus. Ak, tie maži naudotojų psichologijos džiaugsmai!

Atsakymų skalės: Daugiau nei tik skaičiai

Klasikinis klausimas "Nuo 1 iki 5". Visi esame jį matę, bet ar kada nors susimąstėte, kodėl šios skalės yra tokios, kokios yra? Draugai, tai vėl psichologija! Pakalbėkime apie Likerto skalė, kuri naudojama daugelyje apklausų. Šioje skalėje respondentai gali rinktis nuo "visiškai nesutinku" iki "visiškai sutinku", todėl ji atspindi ne tik juodą ir baltą, bet ir niuansuotą pilką žmonių nuomonės atspalvį.

Tačiau priemonių rinkinyje yra ir daugiau: įveskite semantinio diferencialo skales, vizualines analogines skales ir kt. Šios skalės padeda atskleisti pasąmoninius jausmus ir netgi gali paskatinti respondentus atsakyti sąžiningiau, labiau apgalvotai.

Šaunu tai, kad "SurveyRock" siūlo jums rinktis iš daugybės skalių - nuo iš anksto paruoštų iki jūsų pačių sukurtų skalių. Pasirinkę tinkamą skalę tinkamam klausimui, padidinsite savo duomenų kokybę ir patikimumą. Galvokite apie tai kaip apie tinkamų prieskonių pasirinkimą patiekalui - tinkamai juos suderinkite ir turėsite šedevrą.

Motyvaciniai veiksniai: Kodėl žmonės atlieka apklausas

Gerai, laikas prisipažinti. Ar kada nors esate pildę apklausą tik tam, kad pabaigoje gautumėte 10% nuolaidos kodą? Kaltas kaip kaltas! Tai vadiname išorine motyvacija - tai darote dėl išorinio atlygio. Bet kaip yra tais atvejais, kai iš tiesų norite padėti prekės ženklui tobulėti arba pasidalyti savo mintimis svarbiu klausimu? Tai yra vidinė motyvacija - ką nors darote dėl paties džiaugsmo ar vertės.

Suprasti šiuos motyvaciniai veiksniai gali rimtai pagerinti jūsų apklausų žaidimą. Jei žinote, kas lemia jūsų respondentų motyvaciją, galite pritaikyti klausimus ar net visą apklausos patirtį, kad atsižvelgtumėte į šiuos motyvus.

Ir čia "SurveyRock" vėl spindi. Mūsų platforma leidžia lengvai integruoti atlygį už apklausos užbaigimą, kad būtų galima orientuotis į tuos, kurie turi išorinę motyvaciją. Taip pat pateikiame įrankius atviriems klausimams ir sąlyginiams keliams, kad apklausa taptų įdomesnė ir būtų skirta vidinės motyvacijos žmonėms.

svarstyklės su šypsenėle vienoje pusėje ir dovana kitoje pusėje

Taigi, ar esate išoriškai, ar vidujai motyvuotas sukurti kitą žavią apklausą? Su "SurveyRock" jums nereikės rinktis - gausite tai, kas geriausia iš abiejų pasaulių.

Taigi, štai ir viskas - apklausos yra daugiau nei tik klausimai ir atsakymai; tai gilus pasinėrimas į žmogaus psichiką. Apklausų psichologijos supratimas gali pakeisti jūsų žaidimą. Naudodamiesi "SurveyRock" išplėstinėmis funkcijomis ne tik užduodate klausimus, bet ir pradedate prasmingą dialogą. Kas norėtų pasinerti į psichologinę gelmę? 🌟

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba