Geresnė komunikacija su darbuotojais padės padidinti žemą moralę

bendravimas su darbuotojais


Personalo įdarbinimo paslaugos "Accountemps" atliktame tyrime vyresniųjų vadovų teirautasi apie strategijas, kaip pagerinti prastą darbuotojų moralę. 48% vadovų kaip geriausią sprendimą, padedantį išspręsti prastos moralės problemą, nurodė geresnį bendravimą.

Toliau sekė pripažinimo programos, kurias siūlė 19%; piniginį atlygį už ypatingus darbo rezultatus siūlė 13%; o netikėtą atlygį, pavyzdžiui, dovanų kuponus ar bilietus į sporto varžybas, pirmenybę teikė 11%.

33% apklaustųjų taip pat atsakė, kad atvirų ir sąžiningų ryšių su darbuotojais trūkumas yra vadovybės klaidų, galinčių pakenkti moralei, sąrašo pirmoje vietoje, o antroje vietoje - darbuotojų pasiekimų nepripažinimas (19%).

Darbuotojų pasitenkinimo apklausos yra puikus būdas pradėti gerinti bendravimą su darbuotojais ir sužinoti, ar jie yra laimingi ir motyvuoti. "SurveyRock" internetinės apklausos yra puiki priemonė, leidžianti gauti reikiamą darbuotojų atsiliepimą ir užtikrinanti anonimiškumą, kuris yra labai svarbus norint gauti nuoširdų atsiliepimą.

Kad darbuotojų apklausos būtų kuo naudingesnės, nepamirškite šių veiksnių:

  • Įmonės vadovybė turėtų aiškiai nurodyti tris pagrindinius dalykus: kodėl, ką ir kaip atlikti apklausą. Vos tik pasklidus žiniai apie apklausą, pasklis gandai, todėl svarbu aiškiai paaiškinti, kodėl bendrovė apklausą atlieka būtent dabar, ko tikisi pasiekti atlikusi apklausą ir kaip ketina panaudoti apklausos rezultatus.
  • Prieš pradėdami vykdyti apklausą, sukelkite tam tikrą šurmulį: iš anksto paskelbkite keletą pranešimų ir paprašykite vadovų pasikalbėti su darbuotojais, kad darbuotojai kalbėtųsi tarpusavyje. Tai padės padidinti atsakymų skaičių.
  • Tikėkitės tam tikro darbuotojų skepticizmo, cinizmo ir pasipriešinimo, nes tai yra pokyčių proceso dalis. Iš pradžių žmonės linkę pirmiausia sutelkti dėmesį į savo nusivylimą; dažniausiai cinikas dažnai yra tiesiog nusivylęs idealistas. Ilgainiui daugelis žmonių tampa labiau įsitraukusiais problemų sprendėjais.
  • Visada įtraukite darbuotojus į pokyčius, nes tai padeda įgyti jų įsipareigojimą. Be to, darbuotojams įteigiama, kad jie turi teisę kelti teisėtus klausimus, tačiau taip pat privalo siūlyti ir siekti sprendimų.
  • Atlikusi darbuotojų apklausą, vadovybė turi imtis veiksmų, atsižvelgdama į apklausos rezultatus. Nesiėmimas veiksmų gali sukelti cinizmą ir sumažinti darbuotojų moralę. Bet kokie veiksmai ir padaryta pažanga turėtų būti pripažįstami viduje ir reklamuojami, kad darbuotojai aiškiai suprastų apklausos poveikį.

Atminkite, kad dauguma darbuotojų yra tolerantiški, atlaidūs ir supranta, kad pokyčiams reikia laiko. Labiausiai jie nori matyti, kad vadovybė turi gerų ketinimų ir sąžiningai stengiasi pagerinti darbo aplinką.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba