Duomenų galia: Kaip internetinės apklausos gali pakeisti jūsų verslą?

Įvadas - Įsivaizduokite, kad laikote krištolinį rutulį, kuris atskleidžia jūsų verslo ateitį.

Gerai atlikta internetinė apklausa yra tarsi jūsų verslo DNR testas - ji prasiskverbia po paviršiumi ir atskleidžia paslaptis, kurios gali padidinti jūsų veiklą, klientų pasitenkinimą ir pelną iki naujų aukštumų. Šiame išsamiame vadove išnagrinėsime neišnaudotas internetinių apklausų galimybes. Nesvarbu, ar esate maža įmonė, ar stambi įmonė, jūsų laukia praktiški patarimai, paremti patikimais duomenimis ir ekspertų įžvalgomis. Jūsų verslo ateitis prasideda čia.

Klientų psichologijos atskleidimas - kas būtų, jei galėtumėte skaityti klientų mintis?

Visiems mums buvo įdomu, kas vyksta mūsų klientų galvose. Tai tarsi noras sužinoti slaptą močiutės specialaus padažo receptą - jis gali viską pakeisti. Suprasti klientų psichologiją gali ne tik kvalifikuoti psichologai - tai supergalia, kurią internetinės apklausos suteikia tiesiai į jūsų rankas. Užduodami tikslingus klausimus, galite nuvalyti sluoksnius ir sužinoti ne tik tai, ką galvoja jūsų klientai, bet ir kodėl jie taip galvoja. Remiantis "Forrester" ataskaita, 73% įmonių mano, kad klientų patirties supratimas yra esminis klientų išlaikymo aspektas.

Klientų psichologija

Praktinis patarimas

Pradėkite nuo paviršutiniškų klausimų ir palaipsniui pereikite prie klausimų, kuriais gilinamasi į kliento psichologiją. Pavyzdžiui, užuot klausę tik: "Ar jums patiko mūsų gaminys?", įtraukite tolesnius klausimus, pavyzdžiui: "Ar galite pasakyti, kuo mūsų gaminys jums patiko?

Darbuotojų įsitraukimas: Užmirštas turtas

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame jūsų darbuotojai yra ne tik darbuotojai, bet ir prekės ženklo ambasadoriai. Darbuotojų įsitraukimas jau seniai tapo nelemtuoju verslo sėkmės herojumi. Nors dauguma įmonių skiria lėšų klientų įtraukimui, jos dažnai pamiršta visapusiškai įsitraukusių darbuotojų svarbą. Naudodamiesi internetinėmis apklausomis galite įvertinti savo darbuotojų pulsą ir įsitikinti, kad jie taip pat aistringai palaiko jūsų prekės ženklą, kaip ir jūs. Iš "Gallup" ataskaitos matyti, kad įmonės, kurių darbuotojai yra labai įsitraukę, 147% lenkia savo kolegas pagal pelną, tenkantį vienai akcijai, ir yra 21% pelningesnės.

Praktinis patarimas

Darbuotojų apklausos turėtų būti anoniminės, kad būtų skatinama pateikti nuoširdžius atsakymus. Būtinai atsižvelkite į gautus atsiliepimus ir parodykite darbuotojams, kad jų nuomonė yra svarbi.

"Norėdami laimėti rinkoje, pirmiausia turite laimėti darbo vietoje."

Doug Conant

Produktų ir paslaugų kūrimo tobulinimas

Pagalvokite apie "iPhone" prieš jį pristatant; niekas jo aiškiai neprašė. Tačiau "Apple" nustatė užslėptą poreikį ir puikiai jį patenkino. Tokia yra įžvalgaus produkto kūrimo galia. Naudodamiesi internetinėmis apklausomis galite pasinaudoti šiuo vartotojų įžvalgų lobynu ir sukurti produktus ar paslaugas, kurie ne tik patenkintų rinkos poreikius, bet ir juos iš anksto numatytų. Tokios bendrovės kaip "Apple" plačiai naudoja vartotojų duomenis ir grįžtamąjį ryšį prieš bet kokį svarbų produkto pristatymą.

Praktinis patarimas

Apklausose naudokite atvirus klausimus, kad gautumėte išsamesnius atsiliepimus ir sužinotumėte, ko klientai iš tikrųjų nori, net jei patys to dar nežino.

Duomenimis pagrįsta rinkodara: Pasakykite "ne" spėjimams

Jau seniai praėjo laikai, kai rinkodaros strategija buvo grindžiama nuojauta ir konkurentų veiksmais. Duomenimis grindžiamas požiūris prilygsta naktinio matymo akiniams tamsiame kambaryje. Internetinės apklausos gali suteikti vertingų duomenų apie klientų demografinius duomenis, jų pirkimo elgseną ir net apie tai, kokius rinkodaros kanalus jie renkasi. Pasak McKinsey pasaulinis institutas, duomenimis pagrįstos įmonės turi 23 kartus didesnę tikimybę įsigyti klientų.

Praktinis patarimas

Įtraukite apklausos klausimus, kurie padėtų nustatyti, iš kur atvyksta dauguma jūsų klientų ir kas paskatino juos pirkti. Tai padės efektyviau paskirstyti rinkodaros išteklius.

"Be didžiųjų duomenų analizės įmonės yra aklos ir kurčios, klaidžiojančios internete kaip elniai greitkelyje."

Geoffrey Moore

Veiklos efektyvumo optimizavimas - kiek laiko ir pinigų iššvaistote dėl neefektyvumo?

Neefektyvumas - tai nematomas mokestis, kurį dažnai nesąmoningai moka kiekviena įmonė. Naudodamiesi internetinėmis apklausomis galite nušviesti šiuos tamsius kampelius ir paklausti savo darbuotojų, tiekėjų ir net klientų, kur jie pastebi laiko, pinigų ar išteklių neefektyvumą. Gautos įžvalgos gali būti tarsi šviesos įjungimas tamsiame kambaryje, nušviečiantis sritis, kuriose galima sutaupyti ir optimizuoti. Kaip rašoma . Peteris Druckeris yra pasakęs: "Efektyvumas - tai daryti viską teisingai, o veiksmingumas - daryti teisingus dalykus."

Praktinis patarimas

Reguliariai apklauskite darbuotojus apie veiklos trikdžius ir tobulintinas sritis. Rimtai atsižvelkite į atsiliepimus ir imkitės veiksmų, kad jūsų verslas taptų efektyvesnis.

Rizikos valdymas ir pasirengimas krizėms

Gyvenimas pilnas netikėtumų, o versle ne visi netikėtumai yra malonūs. Veiksmingas rizikos valdymas - tai galimų krizių numatymas ir pasirengimas joms. Vidinė internetinė apklausa gali padėti įvertinti, kaip gerai jūsų komanda supranta ekstremaliųjų situacijų protokolus, kokią riziką jie numato ir kaip jaučiasi pasirengę. Bendrovės "Deloitte" apklausa parodė, kad 49% įmonių rizikos valdymui naudoja duomenų analizę.

Praktinis patarimas

Naudodamiesi apklausomis atlikite savo įmonės SWOT (stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių) analizę iš kelių perspektyvų: darbuotojų, vadovybės ir net klientų.

Konkurencinis pranašumas - kuo skiriatės nuo konkurentų?

Perpildytoje rinkoje išsiskirti iš kitų dažnai gali atrodyti neįveikiamas iššūkis. Tačiau kas būtų, jei tiksliai žinotumėte, dėl ko jūsų klientai renkasi jus, o ne konkurentus? Internetinės apklausos suteikia jums šią supergalimybę. Gilindamiesi į klientų pageidavimus, galite pritaikyti savo unikalų pardavimo pasiūlymą (USP) prie to, kas iš tiesų svarbu jūsų auditorijai.

Praktinis patarimas

Apklausoje naudokite konkurentų lyginamosios analizės klausimus, kad nustatytumėte, kur esate pranašesni už konkurentus, o kur - ne.

Išvada

Šiame vadove gilinomės į internetinių apklausų transformuojamąją galią įmonėms - nuo klientų psichologijos supratimo iki veiklos efektyvumo optimizavimo, nuo rizikos valdymo iki konkurencinio pranašumo įgijimo.

Kitas didelis šuolis jūsų verslo sėkmės link - vos viena apklausa. Pasinaudokite šia diena ir pradėkite kurti įžvalgias, duomenimis pagrįstas strategijas, kurios padės jūsų verslui siekti geresnės ateities.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba