Apklausos apibrėžtis: Ką reikia žinoti

Įvadas

Duomenų kupiname pasaulyje kukli apklausa dažnai yra galingas įrankis, padedantis sumažinti atotrūkį tarp neapdorotų skaičių ir žmogiškosios patirties. Tačiau ką tiksliai turime omenyje, kai kalbame apie apklausą? Atsakymas nėra toks paprastas, kaip galima būtų manyti. Šis terminas turi skirtingą reikšmę, priklausomai nuo to, ar esate analitikos guru, ar verslo strategas, ar asmuo, besirūpinantis naudotojų patirtimi. Šiame straipsnyje apklausos apibrėžtį išskaidysime šiais trimis unikaliais aspektais, kad galėtume pasiūlyti jums išsamų supratimą.

Apklausos apibrėžimas: Analizės kampas

Jei dėvite duomenų mokslininko kepurę, apklausa nėra tik klausimų rinkinys - tai struktūrizuotas duomenų rinkimo mechanizmas. Apklausose pateikiama kiekybiškai įvertinama informacija, kuri naudojama statistiniuose modeliuose, leidžiančiuose įmonėms išgauti naudingų įžvalgų. Iš esmės jos yra matematinis modelis (t. y. supaprastintas būdas suprasti sudėtingus apklausos duomenis), kurio kintamieji yra jūsų klausimai, o išvestis - didelio matmens atsakymų erdvė. Tačiau nepamirškite, kad jūsų "išvesties" kokybė labai priklauso nuo to, kaip gerai apibrėžti jūsų kintamieji. Kuo glaudžiau suderinsite apklausos klausimus su objektyviais rodikliais, kuriuos norite išmatuoti, tuo vertingesnis bus jūsų duomenų rinkinys.

apklausos duomenų spalvota juostinė diagrama

Apklausos apibrėžimas: Verslo kontekstas

Perjunkite pavarą ir tapkite verslininku arba rinkodaros specialistu. Jums apklausa yra neįkainojama sprendimų priėmimo priemonė. Tai kompasas, kuriuo vadovaudamiesi plaukiojate klastingais rinkos vandenimis. Gerai parengta apklausa gali padėti jums nustatyti produktų pasiūlos spragas, suprasti klientų pageidavimus ir net sužinoti, kaip atrodote palyginti su konkurentais. Tačiau elkitės atsargiai; prastas apklausos dizainas taip pat gali suklaidinti ir priversti jus priimti sprendimus, pagrįstus nepatikimais ar neobjektyviais duomenimis. Todėl kiekvienas klausimas turi būti kruopščiai parengtas, atsižvelgiant į verslo tikslą, kurio juo siekiama.

Apklausos apibrėžimas: Vartotojo metrika

Dabar pažvelkime į tai per naudotojų patirties dizainerio arba produktų vadybininko prizmę. Jums apklausa yra dialogas - dvipusė gatvė, atverianti komunikacijos kanalus tarp įmonės ir naudotojo. Jūs esate ne tik duomenų rinkimas; užmezgate santykius. Čia daugiausia dėmesio skiriama tokiems kokybiniams rodikliams kaip naudotojų pasitenkinimas, suvokiamas naudojimo paprastumas ir bendra patirtis. Tokias neapčiuopiamas savybes sunku įvertinti vien kiekybiniais rodikliais, todėl praverčia gerai suplanuota apklausa. Tačiau perspėjame, kad jūsų naudotojų dėmesys yra ribotas. Jei apklausa bus per ilga arba per sudėtinga, rizikuojate, kad dėl "apklausos nuovargio" jos atsisakysite arba gausite nepatikimus rezultatus.

Išvada

Nesvarbu, ar esate duomenų mokslininkas, verslo strategas, ar naudotojų patirties ekspertas, labai svarbu suprasti įvairiapusę "apklausų" prigimtį. Tai ne tik klausimų rinkinys, bet ir universali duomenų rinkimo, verslo strategijos ir naudotojų įtraukimo priemonė. Svarbiausia į jas žvelgti turint aiškiai apibrėžtą tikslą ir aiškiai suprantant, ko jomis siekiate. Tik tada galėsite išnaudoti visą apklausų teikiamą potencialą renkant aukštos kokybės ir praktiškai pritaikomus duomenis.

Taigi, kai kitą kartą susidursite su apklausa arba planuosite ją atlikti, prisiminkite, kad tai daugiau nei tik klausimynas - tai galinga priemonė, kurią tinkamai naudojant galima gauti neįkainojamų įžvalgų įvairiose srityse.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba