Digitalizace průzkumů

Digitize_YourSurveys


Online průzkumy umožňují snadný a efektivní sběr a analýzu dat.

Výhody online průzkumy nad papírem zahrnují:

Náklady: Online průzkumy jsou levnější než papírové průzkumy - odpadají náklady na papír, tisk, poštovné, telefon nebo tazatele.

Rychlost: Online průzkumy nabízejí okamžitou distribuci průzkumu a shromažďování a tabelování výsledků v reálném čase umožňuje okamžitou analýzu dat z průzkumu.

Účinnost: Online průzkumy usnadňují opakované provádění stejného průzkumu kdykoli v budoucnu - obzvláště užitečné pro analýzu trendů.

Anonymita: Online průzkumy mohou respondentům nabídnout naprostou anonymitu, čímž se zvyšuje šance na získání upřímných a otevřených informací od respondentů.

Důkladnější odpovědi: Online průzkumy lze provádět tam, kde a kdy si respondent vybere, což mu dává možnost odpovědět uvážlivěji.

Použití logiky průzkumu: Online průzkumy umožňují Logika průzkumu které se mají použít. Tato funkce zabraňuje zmatkům a obtěžování a také umožňuje rychlejší postup v průzkumu.

Randomizace odpovědí: Online průzkumy umožňují náhodný výběr odpovědí, což snižuje zkreslení pořadí. Pokud jsou odpovědi na otázku s více možnostmi náhodně seřazeny při každém přístupu k otázce, nedochází ke zkreslení výsledků v důsledku toho, že respondenti vždy kliknou na první možnost.

Šetrné k životnímu prostředí: Online průzkumy jsou šetrnější k životnímu prostředí než papírové průzkumy, protože nepoužívají papír.

Přesto jsou papírové průzkumy stále cenné a neměly by se podceňovat. Pokud jsou pro některé respondenty nezbytné papírové metody sběru dat, lze je kombinovat s online a offline metodami. Údaje od těch, které lze oslovit pouze poštou, osobně nebo telefonicky, lze zadat ručně, aby byly všechny výsledky průzkumu zachyceny, přezkoumány a analyzovány společně.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština