Pobídky pro průzkum spokojenosti zákazníků

Zdá se, že v dnešní době se stává poměrně běžnou praxí (alespoň v USA), že se do knihy zařazuje průzkum spokojenosti zákazníků pozvánka vytištěná na účtenkách při odchodu, která nabízí slevu na budoucí nákup jako pobídku k průzkumu.

Někteří vidí v nabídce slevového kódu jako pobídky potenciální zkreslení údajů, ale v závislosti na typu průzkumu a jeho cílové skupině je nabídka pobídky obvykle velmi účinná při zvyšování míry odpovědí. Lidé mají rádi myšlenku, že za svůj čas něco dostanou, a výzkumy zjistily, že pobídky mohou zvýšit míru odezvy v průměru o 50%.

spokojenost zákazníků

Používání slevových kódů jako pobídky ke zvýšení spokojenost zákazníků míra odpovědí na průzkum může být přínosná pro snížení zkreslení odpovědí, protože průzkumy mezi zákazníky bez pobídky mají tendenci zachytit pouze nespokojené. Použití pobídky v podobě slevového kódu může pomoci zvýšit účast naprosté většiny vašich zákazníků uprostřed (těch, kteří jsou mezi velmi spokojenými a velmi nespokojenými), což vám poskytne lepší celkové výsledky. Kromě toho, že získáte přehled o zkušenostech zákazníků s nakupováním, může nabídka slevových kódů jako pobídky stimulovat opakované nákupy i posílit vaši značku.

Údaje získané od respondentů průzkumu lze použít jako další nástroj marketingového výzkumu, který vám poskytne další informace o zákaznících. Nabídka pobídky v podobě slevového kódu vám poskytne informace o tom, z čeho se skládal původní nákup zákazníka, a také o tom, zda a jak zákazník pobídku v podobě slevového kódu využil, což vám poskytne další využitelné údaje, ne nepodobné mnoha zákaznickým věrnostním programům.

Komentáře

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZČeština