Padomi, kā veikt tiešsaistes aptaujas

Jebkurā aptaujā nereti tiek uzdoti jautājumi par jūsu pasta indeksu un to, kā jūs uzzinājāt par konkrētu uzņēmumu. Daudzi no mums ir dzirdējuši šos jautājumus, kad ir runājuši pa tālruni ar kabeļtelevīzijas vai interneta uzņēmumiem. Šādi jautājumi tiek uzdoti, jo uzņēmumam ir ļoti svarīgi zināt, kāda ir klienta attieksme pret produktu vai pakalpojumu, ko tas aizstāv.

Tāpat ir daudz vairāk datu par klientiem, tostarp par viņu jūtām un vēlmēm attiecībā uz produktiem, kā arī par klientu demogrāfiskajiem rādītājiem. Tas ir ārkārtīgi noderīgi uzņēmējiem un mazo uzņēmumu īpašniekiem, ja viņiem ir zināšanas, lai pareizi apkopotu ieskatus un interpretētu rezultātus. Tiešsaistes aptauju priekšrocība ir tā, ka tās ir ātras un efektīvas datu vākšanā un ļoti rentablas. Zemāk ir sniegti daži soļi, kas palīdzēs jums sākt darbu ar aptaujām.

Nosakiet savus mērķus

Veicot tiešsaistes aptauju, ir svarīgi sākotnēji noteikt, kādi ir jūsu uzņēmējdarbības mērķi. Iespējams, jūs apsverat jaunas produktu līnijas izveidi vai vēlaties apkopot informāciju, kas stiprinātu piedāvājumus iespējamiem investoriem vai tirgotājiem. Iespējams, jūs pat vēlaties novērtēt savu reklāmas stratēģiju efektivitāti. Jums jāspēj ierobežot aptaujas ilgums, jo jums būs jāiztur vēlme jautāt par visu, kas ienāk prātā. Galu galā tas nozīmē, ka jums jābūt skaidri definētu mērķu kopums. kas palīdzēs jums noteikt, kādi jautājumi būtu jāpiemēro aptaujā.

noteikt mērķus bezmaksas tiešsaistes aptaujām

Darbība reversā režīmā

Tiklīdz esat noteicis savus mērķus, jums vajadzētu. pārdomāt datus ko vēlaties iegūt no aptaujas rezultātiem, un pēc tam izmantojiet apgriezto domāšanu, lai izstrādātu jautājumus, kas attiecas uz šiem jautājumiem. Piemēram, ja vēlaties uzzināt, kā klientiem vai klientiem patīk jūsu uzņēmuma apkalpošana, uzdodiet viņiem visus iespējamos jautājumus, kas attiecas uz to, kā viņi tika apkalpoti. Jāuzdod jautājumi par tādiem jautājumiem kā darbinieku draudzīgums, atmosfēra utt. Tikai pārliecinieties, ka jūs neuzdodat dubultie jautājumi. Tas nozīmē, ka vienā jautājumā nevajadzētu uzdot divus jautājumus, kas var sajaukt vai piespiest dalībnieku atbildēt tā, kā jūs negaidāt. Piemēram, neuzdodiet šādus jautājumus: "cik laipni un pieredzējuši bija klientu apkalpošanas operatori?". Var gadīties, ka operatori bija viesmīlīgi, bet viņi nebija ļoti pieredzējuši, vai arī otrādi. Tas var ietekmēt to, kā dalībnieks atbildēs uz jautājumu. Vislabākos rezultātus iegūsiet, ja jautājumus padarīsiet mērķtiecīgākus un atbilstošākus saviem mērķiem.

Apzinieties visus aizspriedumus

Iespējams, jūs zināt, kādas atbildes, iespējams, tiks saņemtas jūsu aptaujās. Tomēr bieži sastopama kļūda ir veidot jautājumus, kas noved pie vēlamajām atbildēm. Piemēram: "Vai piekrītat, ka klientu apkalpošanas operatori bija laipni uzņemoši?". Ja jūs šādā veidā vadāt dalībniekus, viņi mēdz būt draudzīgāki vai tendenciozi, pat ja tas nav taisnība. Apsveriet iespēju izlases veidā mainīt jautājumu secību un pārliecinieties, ka tie ir īsti jautājumi, nevis apgalvojumi.

Vispirms eksperimentējiet

Vispirms ir ieteicams, lai jūsu apsekojumu rediģē pieredzējusi persona. Tai jābūt skaidrai un tiešai ar precīziem jautājumiem. Noteikti norādiet laiku, kad kāds veic aptauju. Ja tas aizņems pārāk ilgu laiku vai būs pārāk daudz jautājumu, daudzi dalībnieki aptauju nepabeigs. Atklāti jautājumi prasīs vairāk laika, lai uz tiem atbildētu. Tomēr tie dos labākus rezultātus. Tāpēc nebaidieties un sāciet izmantot bezmaksas tiešsaistes aptaujas rīks!

Apkopot rezultātus un novērtēt informāciju

Ir ļoti svarīgi sekot līdzi saviem klientiem. Lai to izdarītu, jums var nākties nosūtīt e-pastus, lai iegūtu atsauksmes, kā arī publicēt reklāmas savā tīmekļa vietnē un pat dažās trešo pušu vietnēs, lai piesaistītu vairāk cilvēku dalībai aptaujā. Tikai pārliecinieties, ka jūsu aptauja ir atvērta un pieejama nedēļu, lai ikvienam dotu taisnīgu iespēju tajā piedalīties. Tiklīdz saņemsiet rezultātus, analizējiet tos un izdariet secinājumus. Kad tas ir izdarīts, atgriezieties pie pirmajā posmā izvirzītajiem pamatmērķiem un pārbaudiet, vai ar aptaujas palīdzību esat tos sasniedzis.

Komentāri

Atstāj atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

lvLatviešu valoda