Patarimai, kaip atlikti internetines apklausas

Atliekant bet kokią apklausą neretai užduodami klausimai apie jūsų pašto kodą ir tai, kaip sužinojote apie konkrečią įmonę. Daugeliui iš mūsų teko girdėti šiuos klausimus kalbant telefonu su kabelinės televizijos ar interneto bendrovėmis. Šie klausimai užduodami todėl, kad įmonei labai svarbu žinoti kliento požiūrį į produktą ar paslaugą, kurią jis globoja.

Taip pat yra daug daugiau duomenų apie klientus, kurie apima jausmus ir pageidavimus produktams, taip pat demografinius klientų duomenis. Tai nepaprastai naudinga verslininkams ir smulkiojo verslo savininkams, jei jie turi žinių, kaip teisingai surinkti įžvalgas ir interpretuoti rezultatus. Internetinės apklausos puikios tuo, kad jomis galima greitai ir efektyviai surinkti duomenis, be to, jos labai ekonomiškos. Toliau pateikiami keli žingsniai, kurie padės jums pradėti vykdyti apklausas.

Nustatykite savo tikslus

Labai svarbu iš pradžių nustatyti, kokie yra jūsų verslo tikslai, kad galėtumėte atlikti internetinę apklausą. Gali būti, kad ketinate sukurti naują produktų liniją arba norite surinkti informacijos, kuri sustiprintų pasiūlymus galimiems investuotojams ar rinkodaros specialistams. Galbūt net norėsite įvertinti savo reklamos strategijų veiksmingumą. Turėtumėte turėti galimybę apriboti apklausos trukmę, nes turėsite atsispirti norui klausti apie viską, kas ateina į galvą. Galiausiai tai reiškia, kad turite turėti aiškiai apibrėžti tikslai. kurie padės nustatyti, kokius klausimus turėtumėte įtraukti į apklausą.

nustatyti nemokamų internetinių apklausų tikslus

Veikti atbuline eiga

Kai tik nustatysite savo tikslus, turėtumėte apsvarstyti duomenis kuriuos norite gauti iš apklausos rezultatų, ir naudodami atvirkštinį mąstymą sukurkite klausimus, susijusius su šiais klausimais. Pavyzdžiui, jei norite sužinoti, kaip klientams ar pirkėjams patiko jūsų įmonės aptarnavimas, užduokite jiems visus įmanomus klausimus, susijusius su tuo, kaip jie buvo aptarnauti. Reikėtų užduoti klausimus apie tokius dalykus kaip darbuotojų draugiškumas, atmosfera ir pan. Tik būkite tikri, kad neužduodate dvigubi klausimai. Tai reiškia, kad vienu klausimu neturėtumėte klausti dviejų dalykų, nes tai gali suklaidinti dalyvį arba priversti jį atsakyti taip, kaip nesitikite. Pavyzdžiui, neužduokite tokių klausimų, pvz: "kokie malonūs ir patyrę buvo klientų aptarnavimo operatoriai?". Gali būti, kad operatoriai buvo svetingi, bet nelabai patyrę, arba atvirkščiai. Tai gali turėti įtakos tam, kaip dalyvis atsakys į klausimą. Geriausių rezultatų pasieksite, jei klausimus pateiksite tikslingesnius ir labiau atitinkančius jūsų tikslus.

Atkreipkite dėmesį į bet kokius išankstinius nusistatymus

Tikriausiai žinote, kokius atsakymus galite gauti apklausose. Tačiau dažna klaida yra kurti klausimus, kurie veda prie pageidaujamų atsakymų. Pavyzdžiui, pvz: "Ar sutinkate, kad klientų aptarnavimo operatoriai buvo malonūs?" Jei taip vedate dalyvį, jis linkęs būti draugiškesnis arba šališkas, net jei tai netiesa. Apsvarstykite galimybę atsitiktine tvarka keisti klausimų eiliškumą ir įsitikinkite, kad tai yra tikri klausimai, o ne teiginiai.

Pirmiausia eksperimentuokite

Pirmiausia patartina, kad apklausą redaguotų patyręs asmuo. Ji turi būti aiški ir tiesioginė, su tiksliais klausimais. Būtinai nustatykite apklausą atliekančio asmens laiką. Jei ji užtruks per ilgai arba bus per daug klausimų, daugelis dalyvių nebaigs apklausos. Atviriems klausimams atsakyti reikės daugiau laiko. Tačiau jie duos geresnių rezultatų. Taigi neišsigąskite ir pradėkite naudoti nemokama internetinės apklausos priemonė!

Surinkite rezultatus ir įvertinkite informaciją

Labai svarbu stebėti savo klientus. Todėl gali tekti siųsti el. laiškus, kad gautumėte grįžtamąjį ryšį, skelbti reklamą savo svetainėje ir net kai kuriose trečiųjų šalių svetainėse, kad pritrauktumėte daugiau žmonių dalyvauti apklausoje. Tik įsitikinkite, kad jūsų apklausa bus atvira ir prieinama savaitę, kad visi turėtų sąžiningą galimybę joje dalyvauti. Kai tik gausite rezultatus, išanalizuokite juos ir padarykite išvadas. Kai tai padarysite, grįžkite prie pirmajame žingsnyje iškeltų pagrindinių tikslų ir patikrinkite, ar apklausos pagalba juos pasiekėte.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba