B2B Kuruluşları için Çevrimiçi Anketler Düzenlemenin 10 Arsız Faydası: Verilerin Eğlenceli Olamayacağını Kim Söyledi?

Giriş: Neden Anketler Hakkında Konuşuyoruz?

Anketler, anketler, anketler! Hayır, lisenizin moral toplantısı için yeni bir slogan oluşturmuyoruz. B2B pazarlama araç kutunuzdaki en az değer verilen araçlardan birinden bahsediyoruz. "Anket" kelimesi sıkıcı çoktan seçmeli testleri veya sonu gelmeyen formları çağrıştırıyorsa, bu balonu patlatmanın ve modern çağa katılmanın zamanı geldi.

Ama neden? Harika bir soru! Not almaya hazır olun ya da daha iyisi, bu sayfayı yer imlerine ekleyin (sakıncası yok), çünkü B2B kuruluşları için çevrimiçi anket yapmanın en önemli 10 faydasını derinlemesine inceleyeceğiz.

1. Ürkütücü Olmadan Müşterinizin Kafasının İçine Girin

Hiç müşterilerinizin ne düşündüğünü bilmek istediniz mi? Anket, müşteri araştırmalarının FBI'ı gibidir - gözetleme ve telefon dinleme olmadan size tüm bilgileri sağlar.

Bu, müşterilerinize bir mikrofon ve bir sahne vermek gibidir. Ürünleriniz veya hizmetleriniz söz konusu olduğunda neleri sevdikleri, nelerden nefret ettikleri veya nelere tamamen kayıtsız kaldıkları hakkındaki filtrelenmemiş düşüncelerini duyabilirsiniz. Ancak unutmayın, büyük güç büyük sorumluluk getirir - bu bilgiyi akıllıca kullanın!

2. O parayı sakla, tatlım!

Kabul edelim, yüz yüze odak grupları ve görüşmeler yapmak pahalı olabilir. Yani, kimin herkese kahve ve çörek alacak bütçesi var ki? O havalı konferans odasını kiralamaktan bahsetmiyorum bile.

Online anketler müşteri araştırmalarının "hazır ramen "idir - ucuz, kolay ve şaşırtıcı derecede tatmin edici. Ofis pizza partisine yetecek kadar kalırken eyleme geçirilebilir bilgiler elde etmenin en uygun maliyetli yoludur.

Uygun Maliyetli Pazarlama Stratejileri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

3. Zaman Paradır ve Anketler Size Her İkisini de Kazandırır!

Postayla gönderilen anketlerin geri gelmesi için haftalarca beklemeniz gereken eski güzel günleri hatırlıyor musunuz? Ben de, çünkü kimin buna vakti var ki?

Çevrimiçi anketler veri toplamanın Usain Bolt'udur - hızlı ve verimli. Yanıtları gerçek zamanlı olarak toplayabilir ve veriler üzerinde "Bunu yapmak için neden bu kadar bekledik?" diyebileceğinizden daha hızlı hareket etmeye başlayabilirsiniz.

4. Küreselleşmeye Merhaba Deyin

Selam uluslararası dostlar! Online anketler ile dünya sizin oyun alanınız haline geliyor. Ya da en azından veri toplama alanınız.

Rahat ofisinizden dışarı adımınızı atmadan dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinizle bağlantı kurabilirsiniz. Sadece "gönder" tuşuna basın ve artık uluslararası oldunuz, dostum.

Küreselleşmenin Faydaları

Picasso tarzında küre

5. Kişiselleştirmenin Picasso'su Olun

Her müşteri benzersiz bir kar tanesiyse, online anketler her birini dilinizden yakalamanızı sağlar. Bekle, bu kulağa garip geldi. Demek istediğim, soruları hedef kitlenizin farklı segmentlerine uyacak şekilde özelleştirebilir, her etkileşimin kişisel ve alakalı hissettirmesini sağlayabilirsiniz.

Kişiselleştirme Teknikleri

6. Yoga Eğitmeni Gibi Esneklik

Soru eklemek ister misiniz? Birini kaldırmak mı? B2B müşteri etkileşimi mücadelesini özetleyen komik bir GIF mi eklemek istiyorsunuz? Online anketler ile bunu yapabilirsiniz.

Günümüzde anketler bir Cirque du Soleil sanatçısı kadar esnektir ve ihtiyaçlarınıza tam olarak uyacak şekilde kolayca uyarlanabilir.

7. Veriler Çok Taze, Hala Cızırdıyor

Her şeyin gerçek zamanlı olduğu bir çağda yaşıyoruz. Beğenileri, paylaşımları ve utanç verici yazım hatalarını anında görebiliyorsunuz. İşletme verileriniz neden farklı olsun ki?

Çevrimiçi anketler gerçek zamanlı geri bildirim sunarak anında ayarlamalar yapmanıza olanak tanır. Bayat verileri unutun; fırından yeni çıkmış içgörülerden bahsediyoruz, bebeğim!

8. Eleştirmenlerinizi Hayranlara Dönüştürün

Olumsuz geribildirim eğlenceli değildir, ancak inanılmaz derecede faydalıdır. Bir tekrar daha yapmak için ısrar eden spor salonu arkadaşınız gibi, olumsuz geribildirim de sizi daha iyi olmaya iter.

Çevrimiçi anketler bu yapıcı eleştiri için bir kanal oluşturarak size iyileştirme ve geliştirme için eyleme geçirilebilir içgörüler sunar.

9. Herkes Kazanıyor, Bebeğim!

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha iyi hale getirecek içgörüler elde ettiğinizde kim kazanır? Herkes. Müşterileriniz daha mutlu olur. Ekibiniz güçlenir. Ofis bitkileriniz bile canlanır.

Anketler, vermeye devam eden bir hediye olan bir geri bildirim döngüsü yaratır.

10. Veriler Asla Yalan Söylemez, Ama Sizi Şaşırtabilir

Bazen veriler o kadar şok edici gerçekleri ortaya çıkarır ki, M. Night Shyamalan'ın olay örgüsü gibi hissettirir. İster yeni bir pazar segmenti keşfetmek olsun, ister en az önemli olduğunu düşündüğünüz özelliğin aslında müşterilerin favorisi olduğunu öğrenmek olsun, ifşaatlara hazırlıklı olun.

Veri Analitiğinin Önemini Anlamak

İşte karşınızda! B2B kuruluşunuzun çevrimiçi anket trenine atlaması için on kesin neden. Herkes binsin, bir sonraki durak: Insightsville! Sorularınız mı var ya da kendi online anket başarılarınızı paylaşmak mı istiyorsunuz? Aşağıya bir yorum bırakın; sizden haber almak isteriz.

Yorumlar

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir

tr_TRTürkçe