Ar laikas turi įtakos apklausos rezultatams?

Plečiantis internetiniams tyrimams ir žadant jų greitį, rinkos tyrėjai dažnai diskutuoja, ar atsakymo laikas ir trumpesnis lauko tyrimų laikas lemia neobjektyvius duomenis.

Tyrimai parodė, kad dieniniai ir vakariniai respondentai, taip pat respondentai, kurie atsako anksti ir vėlai, skiriasi. Tačiau šie skirtumai nėra tokie dideli, kad turėtų įtakos bendriems verslo sprendimams. Atliekant internetinius tyrimus, vis tiek svarbu atsižvelgti į lauko trukmę ir į tai, kaip ji gali paveikti įvairių demografinių grupių rezultatus ir atsakymus.

Atsižvelgdami į tai, parengėme šias rekomendacijas:

  • Vykdant mokslinių tyrimų programas, kurioms reikia greito dviejų dienų ar trumpesnio laikotarpio, ypatingą dėmesį reikėtų skirti kvotų valdymui, kad būtų užtikrinta pusiausvyra tarp regionų, darbingo amžiaus ir lyties, siekiant teisingai atstovauti visoms mokslinių tyrimų programai svarbioms ląstelėms.
  • Atliekant jaunesnio amžiaus gyventojų apklausas, rekomenduojame išplėsti apklausos lauką, kad būtų gauta kuo daugiau atsakymų ir kad kiekvienoje amžiaus grupėje būtų užtikrinta pusiausvyra tarp regiono, pajamų ir užimtumo.
  • Planuojant absoliučių palyginimų testą, būtų protinga palikti apklausą lauke ilgesniam laikui, kad būtų užtikrintas tinkamas demografinis atstovavimas, kuris subalansuotų demografinius šališkumus, atsirandančius dėl ankstyvųjų ir vėlyvųjų respondentų. Rekomenduojame skirti bent tris lauko dienas.
  • Rengiant eksperimentus, pavyzdžiui, kelių ląstelių koncepcijos tyrimus, kai reikia atlikti absoliučius palyginimus, reikėtų stengtis užtikrinti, kad anksti ir pavėluotai atsakiusių respondentų skaičius būtų subalansuotas, nukreipiant kiekvieną naują respondentą į besikeičiančią ląstelę, kai jis patenka į tyrimo vietą. Toks pat koncepcijos rotacijos principas turėtų būti taikomas ir dienos bei vakaro respondentams.
  • Galiausiai, vykdant tyrimų programas, kai koncepcijos ar produkto rezultatai lyginami duomenų bazėje, standartinis lauko laikas ir imties specifikacijos turėtų būti kuo labiau suderintos tarp projektų.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba