Apklausos duomenų analizė: Kaip tai veikia Peorijoje?

Posakis "Ar tai skambės Peorijoje?" atsirado XX a. dvidešimtojo ir trisdešimtojo dešimtmečių pradžioje, JAV vodevilio laikais, ir yra vartojamas siekiant išsiaiškinti, ar tam tikras produktas, asmuo, reklaminė tema arba renginys patiks pagrindinei Amerikos daliai arba įvairioms demografinėms ir (arba) psichografinėms grupėms. Šios atsparios frazės sėkmę galima paaiškinti tuo, kad Peorijos gyventojai buvo gana reprezentatyvūs visai šaliai.

Peoria

Analizuodami apklausos duomenis turite nepamiršti, kaip respondentų geografinė padėtis veikia jų atsakymus. Tai, kas gali būti tiesa vakarinėje pakrantėje, gali skirtis nuo rytinės pakrantės ir visų tarpinių taškų. Pavyzdžiui:

Bendrovės "TD Ameritrade" atliktame vartotojų išlaidų tyrime nustatyti geografiniai vartotojų išlaidų skirtumai, pažymint, kad 52% šiaurės rytų gyventojų atidėjo svarbų pirkinį, palyginti su 39% vartotojų iš vakarų. 19% vartotojų iš šiaurės rytų teigė, kad atidėjo nėštumą, įvaikinimą ir kitus šeimos pagausėjimo būdus, palyginti su 7% vartotojų iš vakarų.

Kaip matyti iš pirmiau pateiktų apklausos rezultatų, įvairiose rinkose nuomonės gali labai skirtis. Norint nustatyti, kokius pageidavimus teikia demografiniai rodikliai, įskaitant geografinę padėtį, labai svarbu nustatyti, kokius duomenis galima panaudoti. Nesvarbu, ar suskirstysite respondentų geografinę padėtį pagal šalį, regioną, valstiją, miestą, miesto, priemiesčio ar kaimo vietoves, apklausos rezultatų segmentavimas padės geriau suprasti geografinius apklausos duomenų skirtumus ir atitinkamai planuoti.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba